Címke: sajtó

A Magyar Hang Csizmadia Ervin könyvéről

Csizmadia Ervin nem enged a középen állásból címmel közöl írást a Magyar Hang A hiányzó másik fél, közelmúltban megjelent könyvről. „Izgalmas, ahogy a szerző nagyon különböző világlátású gondolkodókat, hol Frank Füredi vagy Douglas Murray, máskor Daron Acemoglu, esetleg Francis Fukuyama téziseit gondolja tovább” – olvasható a cikkben. Kiemelik, hogy politikával is foglalkozik Csizmadia: „történelmi okokkal magyarázza, miért jóval elfogadóbbak a nyugat-európaiak, mint mondjuk a térségünkben élők, illetve a magyar jobboldaliak a migrációt illetően.”

A Magyar Hang teljes könyvrecenziója itt olvasható el.

A hiányzó másik fél című esszékötet kapható a nagyobb könyvesboltokban, kiadónk webshopjában pedig kedvezményesen vásárolható meg.

Angol nyelvű kiadványban írnak Az európai migráció című könyvünkről

Besenyő János, az Óbudai Egyetem professzora írt ajánlót Glied Viktor új könyvéről, Az európai migráció két arca címűről. A recenzió a Journal of Central and Eastern European African Studies kiadványban jelent meg, ide kattintva olvasható el. A szerző kiemeli, hogy a könyv 15 év kutatómunkáján alapszik, és a migráció különböző aspektusait vizsgálja.

Újabb recenzió Glied Viktor: Az európai migráció két arca című könyvről

A Határrendészeti Tanulmányok 2021/2. számában jelent meg recenzió Az európai migráció két arca című, Glied Viktor jegyezte könyvünkről.

„A rendészeti felsőoktatásban végzett munkám során azt
tapasztalom, hogy érzethetően emelkedik a téma iránt mélyebben érdeklődők száma. Valós igény mutatkozik arra, hogy részletesen, az ok-okozati összefüggések feltárásával lehessen megismerni, miként hat a migráció az Európai Unióra, milyen következményekkel kell szembe
nézni ma, holnap majd a közeli és távoli jövőben, illetve milyen forgatókönyvek születhetnek az emberi vándorlás kezelésére vonatkozóan A jelenség okainak megértésében, jellemzőinek
tisztázásában, annak tömeges méretéből eredő hatások kezelésére irányuló társadalmi és politikai jelenségek megértéséhez jelentős segítséget nyújt Glied Viktor „Az európai migráció két arca” című műve” – írja a recenzió szerzője, Kakócz Krisztián.

Kiemeli, hogy a könyv „lehetőséget kínál arra, hogy társadalmi, politikai és esetenként gazdasági szempontból, szélsőséges érzelmektől mentesen, reálisan tájékoztasson erről a tagadhatatlanul nagy horderejű, az Európai Unió és Magyarország jövőjére is hatással bíró jelenségről. Mindezt érdekfeszítően, olvasmányosan, kerülve a túlzott mélységű szakmai okfejtéseket, közérthetően teszi, a mondanivaló értelmezése nem igényel különösebb előismereteket vagy szakirányú képzettséget”. A teljes recenzió ide kattintva olvasható el.

Interjú a Mandinerben Csizmadia Ervinnel

Az Orbán-kormány nem követni, hanem formálni akarja a Nyugatot címmel közölt interjút a mandiner.hu szerzőnkkel, Csizmadia Ervinnel.

Egyformán lehet-e „jó” európai az, aki a liberális, és az, aki a nem liberális demokrácia híve? Miért „túlkapás” az antidemokratikus liberalizmus és az illiberális demokrácia? Mit tanult az ellenzék a saját hibáiból 2022-re? – teszi fel a kérdéseket, és meg is válaszolja lapunknak Csizmadia Ervin. A Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatójának néhány hete jelent meg új könyve A hiányzó másik fél címmel, amely a politológus szerző politikai elmélkedéseit tartalmazza. Az általa boncolgatott ügyekről, nemzeti szuverenitásról, a nemzetek feletti struktúrákról, a demokrácia formáiról, de a jövő évi választás esélyeiről is kérdezték. Az interjú ide kattintva olvasható el.

A Telex interjúja Csizmadia Ervinnel

Ha az elitek nem tudnak szóba állni egymással, két párhuzamos Magyarország fog egymás mellett élni címmel közölt a Telex interjút Csizmadia Ervinnel A hiányzó másik fél, nemrég kiadónknál megjelent könyve kapcsán.

„Magyarországon nincs kivel beszélni. Magyarországon nincsenek viták. A két oldal szerint persze a másik hibájából nem lehet vitatkozni: az ellenzékkel, mert alkalmatlan; a kormányoldallal, mert urizál, pökhendi stb. Egy normális demokratikus közélethez azonban kell legalább két, egymással egyenrangú fél” – mondja Csizmadia a könyve címét firtató kérdésre.

Az interjúban szó esik a kormánypárt és az ellenzék hibáiról, a filmek, a kultúra szerepéről, valamint arról, van-e esély párbeszédre. A teljes interjú ide kattintva olvasható el.