Címke: interjú

L. Murányi László Lakner Zoltán vendége volt a Szeged TV-ben

L. Murányi Lászlónak idén jelent meg a második könyve az Ad Librum kiadónál, ez az igencsak aktuális riportkönyv a szomszédunkban dúló háborúról szól A háború árnyékában. Ukrajna, 2022 címen.

Ezen könyv kapcsán beszélgettek Lakner Zoltánnal többek között arról, hogy igazolható-e bármivel ez a háború orosz oldalról.

Az interjú szeptember 23-án került adásba a Szeged TV-n valamint megtekinthető YouTube-on is.

A Telex interjúja Csizmadia Ervinnel

Ha az elitek nem tudnak szóba állni egymással, két párhuzamos Magyarország fog egymás mellett élni címmel közölt a Telex interjút Csizmadia Ervinnel A hiányzó másik fél, nemrég kiadónknál megjelent könyve kapcsán.

„Magyarországon nincs kivel beszélni. Magyarországon nincsenek viták. A két oldal szerint persze a másik hibájából nem lehet vitatkozni: az ellenzékkel, mert alkalmatlan; a kormányoldallal, mert urizál, pökhendi stb. Egy normális demokratikus közélethez azonban kell legalább két, egymással egyenrangú fél” – mondja Csizmadia a könyve címét firtató kérdésre.

Az interjúban szó esik a kormánypárt és az ellenzék hibáiról, a filmek, a kultúra szerepéről, valamint arról, van-e esély párbeszédre. A teljes interjú ide kattintva olvasható el.

HVG-interjú Csizmadia Ervinnel új könyve kapcsán

Interjút készített a HVG Csizmadia Ervin politológussal új könyve, A hiányzó másik fél kapcsán. Szó esik benne arról, hogy a demokráciánk miért monológ, a könyv keletkezéséről, valamint arról, hogy miért van több kulturális témájú szöveg a kötetben. Csizmadia arról is beszél, hogy hogyan kapcsolódik össze a kultúra a politikával és a demokráciával.

A Mint a filmekben című interjú a HVG 2021. június 21-i számában jelent meg.

A Könyvterasz interjúja szerzőnkkel, Glied Viktorral

Glied Viktor kiadónk gondozásában megjelent könyve, Az európai migráció két arca egyre nagyobb visszhangot vált ki, most a Könyvterasz interjúvolta meg a szerzőt. Szó esik az interjúban arról, hogy a pandémia elfedte a migráció kérdését hazánkban, de válasz adódik arra a kérdésre is, hogy legyőzi-e a járvány a migráció kérdéskörét. Az interjúból az is kiderül, hogy Glied Viktornak mi volt a célja a migrációval kapcsolatos könyve írásakor. Az interjú itt található.

Rádióinterjú Versényi Annával, a Karcolások szerzőjével

Versényi Annával, a Karcolások szerzőjével készített interjút az Info Rádió.

A beszélgetésben a pszichológus segítő könyve kapcsán a kamaszok körében ma trendnek számító vagdosás kiváltó okairól és a gyerekeket érintő általánosabb veszélyekről is szó esik, melyek megoldásában segítséget nyújthat a szülőknek a szerző könyve. Versényi arra is felhívja a figyelmet, miért is olyan fontos a családon belüli kommunikáció a falcolás megelőzésében.

A pszichológusnőt a Könyv Guru is kérdezte a Karcolásokról egy hosszabb interjúban, a könyv pedig megrendelhető a kiadó webboltjában.

Hogyan segítenek a népmesék az önbizalmunkon?

A Bonum TV Délelőtt című műsorának vendége volt Végh-Fodor Mónika. A meseterápia beszélgetéssorozat központi témája ezúttal az önbizalom. Vannak-e olyan népmesék vagy műmesék, amelyek az önbizalom növelésében segítenek? Hogyan kell ezeket a meséket olvasni? Csak a felnőtteknek szólnak-e a népmesék?

Ezekre a kérdésekre kereste a választ a műsorvezető és a Mesetréning irónője.

A teljes beszélgetés itt nézhető meg.

A könyv mellékhatása egy kiegyensúlyozottabb élet

Az NLCafé újságírója decemberben interjút készített Mesetréning című könyvünk szerzőjével, Végh-Fodor Mónikával.
Az Ad Librum Expert Books kiadványa 31 mesével és a hozzájuk tartozó útmutatással segíti a felnőtt olvasókat az önismeret útján minél mélyebbre jutni.

„Mese, írás, tréning – a három szónak bizony létezik közös halmaza, és nem is akármi tartozik oda. Hanem olyan dolgok, mint a belső utazás, az önismeret és a tapasztalás. Tudták ezt a régi korok nagymamái, akik nemcsak fonalat és hajat, de történeteket is fontak – és azokat a bizonyos fonalakat úgy szőtték az újabb anyagokba, ahogyan a történetek szálait is hozzáigazították az őket hallgató gyerekek mindennapjaihoz, kérdéseihez, örömeikhez vagy éppen félelmeikhez. Tudják a meseírás és -hallgatás jótékony hatását a tanárok és gyermekpszichológusok is, és jó hír, hogy egyre inkább beépül (jobban mondva: visszaépül) a felnőtt korosztály világába is a mese és az írás, mint az önismeret útján való elindulás egy fontos eszköze.” – áll az interjú bevezetőjében.

A teljes riport ezen a linken olvasható.

Ha szerencsés az ember, mesék kísérik gyerekkorában

A mesék csodálatos világáról és személyes, népmesékhez kapcsolódó élményeiről is beszélt a Bonum Tv adásában Végh-Fodor Mónika Mesetréning című könyve apropóján.

A beszélgetés során a szerző azt is megosztotta a nézőkkel, hogy milyen konkrét élethelyzetek feldolgozásában, megértésében adtak segítségét számára a népmesék, hiszem ezek a történetek nemcsak gyerekeknek szólnak. „A népmesék a felnőtt kultúra számára hoznak információkat, és innen kiterjedve a gyerekszobák világába is” – magyarázta az interjúban a Mesetréning szerzője.

A népmesék és a meseterápiák kapcsán nagyon praktikusan megmutatható a hétköznapi életben, hogy hogyan tudjuk használni azt az ősi tudást, amit a népmesék kínálnak nekünk.
Ha szerencsés helyre születik az ember az életben, akkor mindenképp a gyerekkorát mesék kell hogy kísérjék, szülőként pedig ez egy törekvés is kell legyen, hogy mesékkel itassuk át a gyerekkort.

Végh-Fodor Mónika a Mesetréning folytatásáról is nyilatkozott a Bonum Tv műsorvezetőjének. Jelenleg egy meseterápiás regényen dolgozik, aminek az alapötlete az volt, hogy hogyan tudja történetbe ágyazva közel vinni azt az olvasókhoz, hogy megértsék a kapcsolatot a mesék és az életük között.

Az interjú itt nézhető vissza.

„Sokan már FIZETNI is hajlandóak a boldogságért”

Szeder Réka a Hír Tv vendége volt, ahol a nemrég megjelent Puncsapuk című riportkönyve kapcsán faggatták.

Első sorban az interjúk közben szerzett tapasztalatokról mesélt, hogyan változott meg a hozzáállása a témához, hogy viszonyultak interjúalanyai a kíváncsiskodásához, és mi viheti rá ezeket a jó egzisztenciával rendelkező férfiakat, hogy fizessenek egy fiatal nő társaságáért.

A teljes interjú itt tekinthető meg.

De mi lesz a 31 nap után?

Végh-Fodor Mónika szerint nagyon fontos tudatosítani, hogy a kívánságainknak milyen következményei vannak. Ezt mérlegelve érdemes megfogalmazni őket. A Cinkotai kántor története (Mátyás király meséje) jó példa erre. A mesék jó útmutatóul szolgálnak a felmerülő kérdésekhez, az önismereti úthoz.

A Rádió Dabas műsorában azonban felmerült a kérdés, hogy mi történik a 31. nap után. Végh-Fodor Mónika szerint a 31 napos Mesetréning alatt kiderül, hogy ez a módszer passzol-e a személyiségünkhöz vagy sem, befogadható-e, használhat-e, rutinná válhat-e. Szerinte nincs olyan módszer, amely mindenkire alkalmazható, emiatt fontos kipróbálni.

A Rádió Dabas teljes interjúja itt hallható.