Címke: interjú

A Telex interjúja Csizmadia Ervinnel

Ha az elitek nem tudnak szóba állni egymással, két párhuzamos Magyarország fog egymás mellett élni címmel közölt a Telex interjút Csizmadia Ervinnel A hiányzó másik fél, nemrég kiadónknál megjelent könyve kapcsán.

„Magyarországon nincs kivel beszélni. Magyarországon nincsenek viták. A két oldal szerint persze a másik hibájából nem lehet vitatkozni: az ellenzékkel, mert alkalmatlan; a kormányoldallal, mert urizál, pökhendi stb. Egy normális demokratikus közélethez azonban kell legalább két, egymással egyenrangú fél” – mondja Csizmadia a könyve címét firtató kérdésre.

Az interjúban szó esik a kormánypárt és az ellenzék hibáiról, a filmek, a kultúra szerepéről, valamint arról, van-e esély párbeszédre. A teljes interjú ide kattintva olvasható el.

HVG-interjú Csizmadia Ervinnel új könyve kapcsán

Interjút készített a HVG Csizmadia Ervin politológussal új könyve, A hiányzó másik fél kapcsán. Szó esik benne arról, hogy a demokráciánk miért monológ, a könyv keletkezéséről, valamint arról, hogy miért van több kulturális témájú szöveg a kötetben. Csizmadia arról is beszél, hogy hogyan kapcsolódik össze a kultúra a politikával és a demokráciával.

A Mint a filmekben című interjú a HVG 2021. június 21-i számában jelent meg.

A Könyvterasz interjúja szerzőnkkel, Glied Viktorral

Glied Viktor kiadónk gondozásában megjelent könyve, Az európai migráció két arca egyre nagyobb visszhangot vált ki, most a Könyvterasz interjúvolta meg a szerzőt. Szó esik az interjúban arról, hogy a pandémia elfedte a migráció kérdését hazánkban, de válasz adódik arra a kérdésre is, hogy legyőzi-e a járvány a migráció kérdéskörét. Az interjúból az is kiderül, hogy Glied Viktornak mi volt a célja a migrációval kapcsolatos könyve írásakor. Az interjú itt található.

Rádióinterjú Versényi Annával, a Karcolások szerzőjével

Versényi Annával, a Karcolások szerzőjével készített interjút az Info Rádió.

A beszélgetésben a pszichológus segítő könyve kapcsán a kamaszok körében ma trendnek számító vagdosás kiváltó okairól és a gyerekeket érintő általánosabb veszélyekről is szó esik, melyek megoldásában segítséget nyújthat a szülőknek a szerző könyve. Versényi arra is felhívja a figyelmet, miért is olyan fontos a családon belüli kommunikáció a falcolás megelőzésében.

A pszichológusnőt a Könyv Guru is kérdezte a Karcolásokról egy hosszabb interjúban, a könyv pedig megrendelhető a kiadó webboltjában.

Hogyan segítenek a népmesék az önbizalmunkon?

A Bonum TV Délelőtt című műsorának vendége volt Végh-Fodor Mónika. A meseterápia beszélgetéssorozat központi témája ezúttal az önbizalom. Vannak-e olyan népmesék vagy műmesék, amelyek az önbizalom növelésében segítenek? Hogyan kell ezeket a meséket olvasni? Csak a felnőtteknek szólnak-e a népmesék?

Ezekre a kérdésekre kereste a választ a műsorvezető és a Mesetréning irónője.

A teljes beszélgetés itt nézhető meg.

A könyv mellékhatása egy kiegyensúlyozottabb élet

Az NLCafé újságírója decemberben interjút készített Mesetréning című könyvünk szerzőjével, Végh-Fodor Mónikával.
Az Ad Librum Expert Books kiadványa 31 mesével és a hozzájuk tartozó útmutatással segíti a felnőtt olvasókat az önismeret útján minél mélyebbre jutni.

„Mese, írás, tréning – a három szónak bizony létezik közös halmaza, és nem is akármi tartozik oda. Hanem olyan dolgok, mint a belső utazás, az önismeret és a tapasztalás. Tudták ezt a régi korok nagymamái, akik nemcsak fonalat és hajat, de történeteket is fontak – és azokat a bizonyos fonalakat úgy szőtték az újabb anyagokba, ahogyan a történetek szálait is hozzáigazították az őket hallgató gyerekek mindennapjaihoz, kérdéseihez, örömeikhez vagy éppen félelmeikhez. Tudják a meseírás és -hallgatás jótékony hatását a tanárok és gyermekpszichológusok is, és jó hír, hogy egyre inkább beépül (jobban mondva: visszaépül) a felnőtt korosztály világába is a mese és az írás, mint az önismeret útján való elindulás egy fontos eszköze.” – áll az interjú bevezetőjében.

A teljes riport ezen a linken olvasható.

Ha szerencsés az ember, mesék kísérik gyerekkorában

A mesék csodálatos világáról és személyes, népmesékhez kapcsolódó élményeiről is beszélt a Bonum Tv adásában Végh-Fodor Mónika Mesetréning című könyve apropóján.

A beszélgetés során a szerző azt is megosztotta a nézőkkel, hogy milyen konkrét élethelyzetek feldolgozásában, megértésében adtak segítségét számára a népmesék, hiszem ezek a történetek nemcsak gyerekeknek szólnak. „A népmesék a felnőtt kultúra számára hoznak információkat, és innen kiterjedve a gyerekszobák világába is” – magyarázta az interjúban a Mesetréning szerzője.

A népmesék és a meseterápiák kapcsán nagyon praktikusan megmutatható a hétköznapi életben, hogy hogyan tudjuk használni azt az ősi tudást, amit a népmesék kínálnak nekünk.
Ha szerencsés helyre születik az ember az életben, akkor mindenképp a gyerekkorát mesék kell hogy kísérjék, szülőként pedig ez egy törekvés is kell legyen, hogy mesékkel itassuk át a gyerekkort.

Végh-Fodor Mónika a Mesetréning folytatásáról is nyilatkozott a Bonum Tv műsorvezetőjének. Jelenleg egy meseterápiás regényen dolgozik, aminek az alapötlete az volt, hogy hogyan tudja történetbe ágyazva közel vinni azt az olvasókhoz, hogy megértsék a kapcsolatot a mesék és az életük között.

Az interjú itt nézhető vissza.

„Sokan már FIZETNI is hajlandóak a boldogságért”

Szeder Réka a Hír Tv vendége volt, ahol a nemrég megjelent Puncsapuk című riportkönyve kapcsán faggatták.

Első sorban az interjúk közben szerzett tapasztalatokról mesélt, hogyan változott meg a hozzáállása a témához, hogy viszonyultak interjúalanyai a kíváncsiskodásához, és mi viheti rá ezeket a jó egzisztenciával rendelkező férfiakat, hogy fizessenek egy fiatal nő társaságáért.

A teljes interjú itt tekinthető meg.

De mi lesz a 31 nap után?

Végh-Fodor Mónika szerint nagyon fontos tudatosítani, hogy a kívánságainknak milyen következményei vannak. Ezt mérlegelve érdemes megfogalmazni őket. A Cinkotai kántor története (Mátyás király meséje) jó példa erre. A mesék jó útmutatóul szolgálnak a felmerülő kérdésekhez, az önismereti úthoz.

A Rádió Dabas műsorában azonban felmerült a kérdés, hogy mi történik a 31. nap után. Végh-Fodor Mónika szerint a 31 napos Mesetréning alatt kiderül, hogy ez a módszer passzol-e a személyiségünkhöz vagy sem, befogadható-e, használhat-e, rutinná válhat-e. Szerinte nincs olyan módszer, amely mindenkire alkalmazható, emiatt fontos kipróbálni.

A Rádió Dabas teljes interjúja itt hallható.

Mikor lesz az udvarlásból sugar viszony?

A pénzért vett szex mindig megosztja az embereket, de ebben az esetben is csak erről van szó? A KaposPont Szeder Rékát kérdezte a sugaring jelenségről, hamarosan megjelenő interjúkötete kapcsán.


– Elítéli-e ezt a jelenséget, megismerve néhányat a szereplők közül? Mekkora kutatómunka előzte meg a kötetet?

– A múlt november elején kezdődött munka során kezdtem megismerni a különböző interjúalanyaim véleményét, történetét, motivációit, ezután kicsit enyhült a nézetem velük kapcsolatosan. De csak mint az emberi jellem, és nem mint a tevékenység felé. Érdekes módon a 22 interjúalanyom közül mindannyian másképp fogalmazták meg, hogy mi is az a sugaring, és ők hogyan csinálnák, csinálják. Illetve felmerült sokszor kérdésnek, hogy egy elhalmozós udvarlás, ami csak egyoldalú, mikor csap át sugar viszonyba. Sokan már az elején kijelentették, hogy nem azért léptek fel az oldalra, hogy szexet vegyenek. Csupán ez a site mentes a tabuktól, így nincsenek felesleges körök.

A teljes interjú itt olvasható.